Tak, chłopcy mają nadmiar energii, co też widać po tym, jak ganiają po dworze, czy też szaleją po boiskach. To nie oznacza, że nie lubią oni czytać książek. Wręcz przeciwnie, chłopcy kochają czytać książki, ponieważ dzięki temu mogą dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy lub też przeżyć niesamowite przygody. Warto na prezent na komunię dla chłopca kupić książki. Bez problemu uda znaleźć się coś takiego, co będzie w stanie zainteresować młodego czytelnika.

Za duży na bajki

Film o tym samym tyle cieszy się wielką popularnością. Najpierw powstała książka, której autorką jest Agnieszka Dąbrowska. Autorka, która jest znana z tego, że nie tworzy nic wymyślnego. Za to opracowuje ona historię o rówieśnikach wielu dzieci. Można w nich spotkać takich bohaterów, którzy są rówieśnikami czytelników. Co więcej, gdyby Ci bohaterowie byli realni, na pewno nie jeden młody człowiek miałby ochotę na taką znajomość. Ot, chociażby z takim Waldkiem, który jest głównym bohaterem tej książki. Ma on swoje PIRYTETY: turniej gamingowy, kasa i psychofanki. Mamusia trochę go rozpieszcza, ale chłopiec nie narzeka. Tylko że mama idzie do szpitala, a opiekę nad nim przejmuje nieco zwariowana ciocia Mariolka. Waldi jeszcze nie wie, że w jego życiu szykuje się prawdziwa rewolucja.

Skarb Mikołajka

Czy ulubieńca młodych czytelników trzeba komuś specjalnie przedstawiać? Oczywiście, że nie. Oto Mikołajek, który znany jest już od kilku pokoleń. Wszystkie dzieci uwielbiają tego chłopca, który pakuje się zawsze w jakieś kłopoty. Aczkolwiek, nie dąży do tego specjalnie. Autorką tej książki jest Emmanuelle Lepetit.To ona postanowiła zainspirować się innymi, kultowymi już historiami Renégo Goscinny’ego i Jeana-Jacquesa Sempégo – pierwszymi autorami przygód o Mikołajku. Tym razem główny bohater oraz jego niesamowici kumple (m.in. Kleofas, Ananiasz, Alcest) będą próbowali przeciwdziałać przeprowadzce Mikołajka. Wszystko bowiem zanosi się na to, że ulubieniec dzieci, już niedługo zmieni adres zamieszkania.