Jaki powinien być prezent na komunię dla chłopca np. zabawki i książki? Właściwie to nie da się dobrze odpowiedzieć na takie pytanie, bo w tym wieku mali mężczyźni mają już różne gusta. Są tacy chłopcy, którzy z wielką przyjemnością ganiają za piłką. A inni wolą siedzieć z książka w wolnych chwilach. Dla tych pierwszych można kupić coś na dziale sportowym w sklepie, a tym drugim jakąś fajną, ciekawą książkę, która wzbudzi ich zainteresowanie.

Niezbędnik każdego chłopaka jak ogarnąć dojrzewanie

Phil Wilkinson zaprasza tym razem do tego, aby zrozumieć, jak to jest, gdy chłopiec dojrzewa. Każdy rodzic myśli, że do tego jeszcze ogrom czasu. Tak się tylko wydaje, ponieważ zmiany hormonalne dają o sobie znać już bardzo wcześnie. Autor tej książki wydał wcześniej poradnik o podobnie brzmiącym tytule, który cieszył się bardzo dużą popularnością. Teraz przyszedł czas na chłopaków, którzy bardzo chętnie dowiedzą się również, co też dzieje się z ich organizmem, kiedy hormony zaczynają coraz bardziej dochodzić do głosu. A dzieje się dużo, dlatego warto być przygotowanym na to. Ten właśnie poradnik będzie dla wszystkich chłopców doskonałą podpowiedzią.

Najgorsze dzieci świata. Tom 2

Czasem rodzic myśli, że jego dziecko jet najgorsze na tym świecie. Czy aby na pewno? Oto dziesięć wyjątkowych historii, które napisał David Williams. Co prawda, wszystkie historie są zmyślone, ale właściwie, nie trudno sobie wyobrazić, że poszczególne sytuacje mogłyby faktycznie mieć miejsce. Dziesięć historii – pięciu chłopców i pięć dziewczynek, które z wielką lubością łobuzują, psocą, itd. Jest tego naprawdę dużo, ale czy to oznacza, że te dzieci są złe? Po prostu każde z nich jest oryginalne, ale tak naprawdę ich serca są dobre. Z jakimi dziećmi ma się tu do czynienia? Chociażby z Grzesiem Głodomorem, który postawiony przed lodówka, potrafi ją splądrować dosłownie w kilka chwil. Chociaż – są jeszcze gorsze ananasy, których psoty potrafią nieźle popalić. Ciekawe, ale także bardzo wesołe historie.